Зустріч з представниками Посольства

27 грудня 2016 року до Анталії завітав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці, Сибіга Андрій Іванович. Зустріч з представниками Посольства організували члени громади «Українська родина» на чолі з Віта Михайлова (Vita Mykhaylova). Гостям був представлений звіт про діяльність громадської організації та невеличкий концерт за участі діточок музично-театральної студії БАРВІНОК, ансамблю КАЛИНА та народного акапельного хору БЕРЕГИНЯ.

Під час виступу Андрій Іванович підкреслив, що приїзд до Анталії став його першим робочим візитом у регіон. Напрямок був обраний не випадково, адже місцева громада українців є найбільш чисельною та зразковою, її заходи відвідують українці, місцеві жителі, представники російськомовного середовища та інших держав. Посол відзначив, що громадська організація «Українська родина» наразі єдина юридично оформлена, і пообіцяв, що Посольство України у Туреччині надаватиме фінансову підтримку українцям під конкретні проекти. Для інвентаризації важливих питань було запропоновано створити координаційний центр і щоквартально організовувати зустрічі з представниками громад.

Пан Сибіга окреслив позитивні перспективи розвитку Українсько-Турецьких взаємовідносин. Одним з найважливіших кроків стратегічного партнерства є розгляд можливості запровадження поїздок на підставі спеціальних ID карток, що значно полегшить процедуру перетину кордону. За статистикою, протягом 2016 року Україну відвідало 210 тис. громадян Туреччини, а у зворотному напрямку можуть потрапити лише 30% українців, що мають закордонні паспорти. Посол також зазначив, що у 2016 році в Україні вперше зупинилось падіння внутрішнього валового продукту, а Туреччину відвідало більше 1 млн. українців, тож економічне середовище України помітно змінюється.

Під час візиту Андрій Іванович також матиме зустрічі з представниками місцевої влади і регіонального бізнесу. На них будуть порушені питання відкриття української школи та призначення нового почесного консула Анталії, бо для зміцнення і захисту інтересів чисельної кількості українців цього регіону потрібна присутність штатної консульської установи.

Андрій Іванович щиро дякував за теплу зустріч і, як представник Посольства, обіцяв захист, допомогу та підтримку, адже за експертними оцінками у Туреччині мешкає близько 20 тис. українців, більшість з яких проживає у Стамбулі та Анталії.

Поділитися записом:

Залишити відповідь