Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України!

Церемонія підписання відбулася в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі. У храмі була присутня офіційна делегація України на чолі з президентом Петром Порошенком та предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм. Серед присутніх також була дружина президента пані Марина Порошенко, екс-президент Віктор Ющенко, спікер Андрій Парубій, міністр оборони Степан Полторак, міністр культури Євген Нищук, віце-прем’єр Степан Кубів, радник президента Ростислав Павленко.

Голова громадської організації “Українська родина” у Туреччині пані Віта Михайлова (Vita Mykhaylova) також приєдналась до урочистостей і у складі делегації закордонних українців та представників Посольства України у Туреччині зустрілась з новообраним президентом Світового Конґресу Українців паном Павлом Ґродом та Директором Представництва СКУ в Україні Сергієм Касянчуком. На пам’ять про знайомство пані Віта подарувала президенту СКУ дві книги, видані за ініціативи громади: “Збірка творів українців у Туреччині” та збірку поезій Катерини Самойлик з дарчим авторським підписом.

Крім того, у готелі Конрад у Стамбулі відбулась окрема зустріч представників українських громад Туреччини з українською делегацією на чолі з президентом України. 
Пані Віта Михайлова віч-на-віч поспілкувалась з Мариною Антоліївною Порошенко, розповіла про діяльність громади, про Суботню школу української мови і літератури, про гуртки та студії українського центру в Анталії, а також вручила дружині президента обидві збірки, видані у громаді минулого року. 
Приємне, цікаве спілкування і нові знайомства безумовно спонукатимуть працювати більш плідно!

Нагадаємо, що томос є патріаршою грамотою про надання автокефалії (незалежності) православній церкві та визнання її рівною серед інших 14 помісних православних церков. Цей документ видається лише один раз і є основою існування церкви.

Вітаємо всіх вірян! Серед 15 зірок автокефальних православних церков з’явилася українська зірочка!

Поділитися записом: