Третє засідання Координаційної ради українських громад Турецької Республіки 

Голова громади “Українська родина” в Анталії Віта Михайлова Vita Mykhaylova взяла участь у Третьому засіданні Координаційної ради українських громад Турецької Республіки 🇺🇦🇹🇷, що відбулось сьогодні в Анкарі у Посольстві України в Туреччині.

Учасники представили звіти діяльності за минулий рік, звірили плани, встановили пріоритети, відверто обговорили безліч актуальних питань та домовились про спільні майбутні проекти.

Під час засідання обрали Голову Координаційної Ради на 2019 рік — Олену Топчу з міста Мармарис та під головуванням Посла Сибіги Андрія Івановича долучилися до міжнародного флешмобу #UnitedUkraine з нагоди Дня Соборності України.

 

У ЗМІ з’явилась така інофрмація:
“24 січня 2019 року в м.Анкара в приміщенні Посольства України в Турецькій Республіці (ТР) відбулося засідання Координаційної ради українських громад при Посольстві, участь у якому взяли Посол України в ТР А.Сибіга, дипломати Посольства та Генерального консульства в Стамбулі, Консульства України в Анталії, почесні консули України в Муглі, Бурсі та Чанаккале, громадські організації Анкари, Стамбулу, Антальї, Аланьї, Мармарису, Бурси, Самсуну, Ізміру та Кушадаси, а також представники кримськотатарських організацій та ЗМІ.

Учасники обговорили питання взаємодії та координації українських громад Туреччини, організацію та проведення культурно-освітніх та мистецьких заходів, заходів з відзначення пам’ятних дат та національних свят, важливих для українського та кримськотатарського народів. Було наголошено на необхідності докладати спільних зусиль у контексті збереження та розвитку національної ідентичності, традицій національної культури серед українців, популяризації українського національного продукту, української та кримськотатарської мов, представлення України сучасною та модерною.

Учасники з’їзду констатували важливість консолідації українців для ефективного протистояння російській агресії та деокупації Криму, а також наголосили, що сильна українська громада Туреччини слугуватиме на благо зміцнення дружніх відносин між народами України та Турецької Республіки.

Окремо було організовано прямий скайп-зв’язок із Головою Світового конгресу українців Павлом Грод Заступником голови В.Коник, які подякували українцям Туреччини за їх активну участь у розбудові України та популяризацію нашої культури закордоном в цілому.

Важливо підкреслити, що 2018 рік видався надзвичайно продукривним з точки зору розвитку культурно-гуманітарного виміру та консолідації українців Туреччини, зокрема за останній рік було реалізовано понад 40 культурно-іміджевих проектів та відкрито нові українські суботні школи. 
Посол України в Туреччині також відзначив подяками лідерів громад.
Учасники заходу також долучилися до міжнародного флешмобу з нагоди Дня Соборності України #UnitedUkraine на підтримку Украіни”.

Поділитися записом: