Відкриття барельєфу Тарасу Григоровичу Шевченку в Парку української культури в Анталії

Сьогодні в Анталії, у Парку української культури, відбулась урочиста церемонія відкриття барельєфу Тарасу Григоровичу Шевченку! Нашому Великому Кобзареві, українському мислителю, поету, художнику і просвітителю.

Захід відвідали почесні гості: Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга, Голова адміністрації району Муратпаша Уміт Уйсал, Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, Консул України в Анталії В’ячеслав Хоменко та лідери і представники українських і кримськотатарської спілок.

Святковий настрій створив Хор української народної пісні «Берегиня», під керівництвом Олесі Мерджан та вірші Шевченка, виконані діточками української суботньої школи громади «Українська родина».
Як символ дружби й турботи про довкілля, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Голова адміністрації району Муратпаша Уміт Уйсал, висадили у парковій зоні дерева.

Ми тішимося, що на свято завітало багато гостей і серед них були очільники організацій з багатьох куточків Туреччини: Наталія Хоржевська, представник Благодійного Фонду «Я майбутнє України» в Туреччині; Людмила Шимко, голова «Чорноморської асоціації українців» з міста Самсун; Олена Озбек, голова «Об’єднання українців Ізміра» та її заступник Катерина Найдух; Діана Осипенко, лідер «Організації українців в Егейському регіоні» з міста Бодрум; Юлія Білецька, голова «Української спілки в Анкарі»; представники «Кримськотатарського товариства міста Манавгат»; Олеся Мерджан, керівник «Товариства української культури та мистецтва» в Анталії; Олена Топчу, голова «Української громади міста Мармарис».

Встановлення барельєфу відбулось за ініціативи анталійської спілки «Українська родина» та за фінансової підтримки голови громади Віти Михайлової. Дозвіл і допомогу у встановленні бюсту надала адміністрація району Муратпаша міста Анталья. За патронат громада щиро вдячна Світовому Конґресу Українців, за консультації шевченкознавцю Руслану Теліпському, за авторське виконання скульптору Саліху Акбулуту, а за переклад тексту з української мови на турецьку Тудорі Арнаут.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків і ми будемо згадувати його заповітні слова:

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

Не забудьте пам’янути

Незлим тихим словом.

 

 

Поділитися записом: