Рекорд в Туреччині за «Перший монумент українському поету, художнику та просвітителю Т.Г.Шевченку»

В рамках фестивалю “Золотий острів талантів” за поданням Товариства «Україна-Світ» було вручено Міжнародний Сертифікат – Рекорд в Туреччині за «Перший монумент українському поету, художнику та просвітителю Т.Г.Шевченку», який був встановлений та відкритий 4 липня 2020 року в Парку української культури Анталії за ініціативи анталійської спілки «Українська родина» та за фінансової підтримки голови громади Віти Михайлової.

Дозвіл і допомогу у встановленні бюсту надала адміністрація району Муратпаша міста Анталья. За патронат громада щиро вдячна Світовому Конґресу Українців, за консультації шевченкознавцю Руслану Теліпському, за переклад тексту з української мови на турецьку Тудорі Арнаут,за авторську роботу турецькому скульптору Саліху Акбулуту.

Захід відвідали почесні гості: Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга, Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, Консул України в Анталії В’ячеслав Хоменко та лідери і представники українських і кримськотатарської спілок.

Святковий настрій створив Хор української народної пісні «Берегиня», під керівництвом Олесі Мерджан та вірші Шевченка, виконані діточками української суботньої школи громади “Українська родина”.

Поділитися записом: