Створення Координаційної ради українських громад при Посольстві України

Створення Координаційної ради українських громад при Посольстві України в Турецькій Республіці – важливий крок до консолідації українців

8 квітня 2017 року в м.Анкара в приміщенні Посольства України в Турецькій Республіці (ТР) відбувся з’їзд представників українських громад Туреччини, участь у якому взяли Посол України в ТР А.Сибіга, дипломати Посольства та Генерального консульства в Стамбулі, громадські організації: «Українське товариство Анкари», «Українське культурне товариство Стамбулу», «Товариство солідарності українців Стамбулу», «Українська родина Антальї», Генеральний центр товариств культури та взаємодопомоги кримських тюрків Туреччини, Спілка українсько-турецької групи дружби, а також активісти Ізміру, Аланьї та представники інших регіонів країни, а також журналісти.

Учасники обговорили питання взаємодії та координації українських громад Туреччини, організацію та проведення культурно-освітніх та мистецьких заходів, заходів з відзначення пам’ятних дат та національних свят, важливих для українського та кримськотатарського народів. Було наголошено на необхідності докладати спільних зусиль у контексті збереження та розвитку національної ідентичності, традицій національної культури серед українців, популяризації українського національного продукту, української та кримськотатарської мов, представлення України сучасною та модерною.

Учасники з’їзду констатували важливість консолідації українців для ефективного протистояння російській агресії та деокупації Криму, а також наголосили, що сильна українська громада Туреччини слугуватиме на благо зміцнення дружніх відносин між народами України та Турецької Республіки.

Посол повідомив про виділення Україною державного фінансування на потреби української громади Туреччини, а також вручив один із грантів, який передбачає виділення коштів для створення інформаційного порталу громади.

Учасники також обговорили питання забезпечення українського мовлення в курортних місцях Туреччини, домовлено направити відповідні звернення до компетентних органів.

Окремо було організовано прямий скайп-зв’язок із Головою Світового конгресу українців Є.Чолієм, який подякував українцям Туреччини за їх активну участь у розбудові України та популяризацію нашої культури закордоном в цілому.

Враховуючи, що Туреччину відвідує понад мільйон українських туристів щороку, на підтримку ініціативи Посольства визначено за необхідне направити додаткові звернення до відповідних асоціацій та компетентних органів ТР щодо запровадження українського мовлення в готелях, що знаходяться в курортних місцях, наявності української символіки та запрошення до виступів саме українських артистів.

За результатами зазначеного з’їзду було створено Координаційну раду українських громад в Турецькій Республіці та підписано декларацію. Визначено відповідальних осіб за такими напрямами як інформаційний, розвиток українського шкільництва, взаємодія із студентами з України, що навчаються в Туреччині, надання допомоги постраждалим в результаті російської агресії на сході України та під час окупації Криму, а також обговорено питання щодо подальшого створення юридично оформлених українських спілок в інших містах, компактного проживання наших співвітчизників. Голова Координаційної ради обиратиметься відповідно до принципу ротації кожні півроку. Першим Головою Ради обрано Голову Української спілки Анкари Ю.Білецьку, а секретарем – представника громади Ізміру О.Озбек.

Створення Координаційної ради українських громад при Посольстві України в Турецькій Республіці є важливим кроком до консолідації українців Туреччини та демонструє єдність зі світовим українством, а також дозволяє брати повноцінну участь в діяльності Світового конгресу українців.

Поділитися записом:

Залишити відповідь